آموزش دلمیا Delmia

دلمیا (Delmia) یک نرم افزار شبیه سازی فرآیند ساخت ، تولید و مونتاژ است که توسط شرکت داسو سیستمز (Dassault Systèmes) ارایه شده است.

 

نرم افزار Delmia به نوعی همان نرم افزار Catia  با ابزارهای کامل تر جهت طراحی خط تولید  میباشد.

این نرم افزار توسط مهندسین در سراسر جهان برای افزایش اثربخشی و بهینه سازی  مورد استفاده قرار میگیرد.

 

دلمیا به تولید کنندگان اجازه می‌دهد که از تاثیر طراحی تولیدات خود تا چگونگی پاسخگویی به تقاضای جهانی را تجربه کنند.

 

این مدل شبیه سازی به تولید کنندگان این اجازه را می دهد که با سرعت بیشتری به شرایط بهتر و بالاتری دست یابند و به فرصتهای پیش آمده در بازار با سرعت بالاتری پاسخ مناسب دهند.

 

معروف ترین ورژن این نرم افزار ورژن 5 آن میباشد که قابلیتهای شایان ذکری دارد .

مخصوصاً ماژول Tolerance Analysis که اگر با کتیا نصب شود روی پلتفرم ایجاد می شود و قابلیت آنالیز تلرانس های ایجاد شده را برای شما فراهم می سازد.

 

ورژن بعدی این نرم افزار 5-6 نام گرفت، علت این نامگذاری ثابت بودن محیط به شکل ورژن 5 اما  وجود تغییراتی در دستورات نرم افزار بوده است  که از نظر شرکت داسو-سیستمز این تغییرات به اندازه ای نبود که باعث تغییر کامل ورژن گردد.

ورژن 6 زمانی ارائه گردید که ورژن های قبلی دیگر پاسخگوی نیاز کاربران نبود. کاربران نیاز به تلفیقی از نرم افزارهای DELMIA Quest و DELMIA DPE داشتند که بصورت معمولی جدا از هم نصب می شوند ولی قابلیت های خارق العاده ای به نرم افزار دلمیا می دهد.

 

دلمیا ورژن دیگری به نام 3D Experience دارد که در این ورژن شما فقط با دلمیا سر و کار نخواهید داشت بلکه با یک PLM روبرو هستید که نرم افزارهای دیگری از خانواده داسو-سیستم را شامل میشود.

 

برای کار کردن در این ورژن شما نیاز به یک گروه خواهید داشت که در زمینه های INOVIA ، DELMIA ، CATIA ، SIMULIA و مدیریت پروژه توانایی لازم را داشته باشند.

 

برای آموزش دلمیا میتوانید از صفحه اصلی ، بخش کدافزارار ها ، فیلم ها ، مطالب و ... دلمیا را انتخاب کرده و دانلود کنید.

 

مراجع


wikipedia

www.3ds.com

Google Analytics Alternative