بسته آموزشی محیط طراحی قطعه - Part Design|کدافراز

آموزش کتیا CATIA > محیط پارت دیزاین Part Design

بسته آموزشی محیط طراحی قطعه - Part Design|کدافراز
قیمت: 145,000 تومان
کد محصول: 496
حجم ویدئو: 707.36 MB
زمان: 208 دقیقه

این آموزش دارای فایل ضمیمه می باشد. که اطلاعات آن در زیر آمده است. و در صورت خرید محصول شما می توانید آنها را دانلود کنید:

حجم فایل: 707.36 MB
نوع فایل: rar

می آموزیم:

بعد از فراگیری محیط Sketcher لازم است که از این محصول ایجاد شده، استفاده کرد. یکی از مصارف ایجاد Sketch، ایجاد حجم و با قطعات توپر یا همان Solid است . استفاده از محیط پارت دیزاین برای ایجاد مدل سه بعدی قطعات ساده و یا کمی پیچیده بسیار کارآمد است.

به چهار روش اصلی می توان حجم ایجاد کرد که این چهار روش، خاص نرم افزار کتیا نمی باشد و در نرم افزارهای طراحی مهندسی دیگر هم با کمی اختلاف، این چهار روش را خواهید یافت .

ترکیب دو حجم هم به سه روش ممکن است که شما می توانید با ترکیب حجم ها به حجم جدیدی برسید :

1- اضافه کردن یک حجم به حجم دیگر

2- کم کردن یک حجم از حجم دیگر

3- ایجاد فصل اشتراک دو حجم

استفاده از دستورات ترکیب حجم یا همان دستورات نوار ابزار Boolean Operations گاهی در حد معجزه در طراحی به کمک می آید .

تمام قطعاتی که با قالب ساخته می شوند نیاز به زاویه خروج از قالب دارند و این مهم با دستورات Draft Angel در حالت های مختلف ممکن است . البته بدون استفاده از این دستورات هم می توان به سطح شیبدار رسید که همه توضیح داده خواهد شد .

معمولا تمام قطعات صنعتی بدون لبه تیز هستند و باید لبه آنها را گرد کرد. گرد کردن لبه ها یا همان Fillet زدن به ظاهر کار ساده ای است . اما اگر تکنیک های آن را یاد نگیریم در زدن آخرین فیلت خواهیم ماند . پس روش و تکنیک های گرد کردن لبه ها را اصولی یاد بگیریم.

تبدیل سطوح به حجم و کلا استفاده از سطوح در ایجاد قطعات توپر از معجزات دیگر کتیا است که خیلی راحت و ساده عمل می کند و باعث می شود که شما از طراحی خودتان لذت ببرید . گاهی طرح به گونه ای پیچیده است که با دستورات حجم سازی یا Solid غیر ممکن است بتوان آن را ایجاد کرد اما با کمک یک سطح که به راحتی ترسیم می شود، میتوان یک قطعه بسیار پیچیده اما با ماهیت Solid ایجاد کرد.

smileyفیلم رایگان آموزش محیط  Part Design

از همه این مطالب بگذریم ، اینکه برای انجام یک طراحی از کجا باید شروع کرد و در کجا باید خاتمه داد از مطالب مهمی است که فرا خواهید گرفت و فراگیری اصول طراحی، کار شما را بسیار بسیار راحت خواهد کرد و به جایی خواهید رسید که شما در زمان بسیار کم به پیچیده ترین طرح ها خواهید رسید .

این سری فایل آموزشی، یک مجموعه از  بسته آموزشی جامع کتیا میباشد .

enlightened این فیلم ­ها توسط  جناب آقای مهندس محمدرضا علی پور حقیقی هنگام برگزاری کلاس­ های خصوصی تهیه گردیده است.

مشاهده فیلم های آموزشی کتیا

part design in catia


راهنما  لطفا برای درج نظر و یا سوال به موارد زیر توجه کنید:

  • قبل از طرح پرسش  خود ، سوالات دیگر را مطالعه بفرمایید.
  •  کلمات فارسی  را فارسی و انگلیسی را انگلیسی بنویسید.
  •  سوالتان بدون ابهام  و کامل باشد.
  • اگر میخواهید عکسی را همراه سوال آپلود نمایید  میتوانید لینک آن را در متن بگذارید و یا از گزینه  ارسال تصویر  استفاده کنید.

 

درج دیدگاه


Google Analytics Alternative