بسته آموزشی 0 تا 100 مهندسی معکوس ایمپلر بسته در کتیا|کدافزار

کتیا > مهندسی معکوس | ابر نقاط

بسته آموزشی 0 تا 100 مهندسی معکوس ایمپلر بسته در کتیا|کدافزار
قیمت: 130,000 تومان
کد محصول: 488
حجم ویدئو: 871.29 MB
زمان: 1:36 ساعت

حجم فایل: 29.88 MB | نوع فایل: CATPart
حجم فایل: 871.29 MB | نوع فایل: mp4

می آموزیم:

بسته آموزشی 0 تا 100 مهندسی معکوس ایمپلر بسته در کتیا

 

قبل از شروع خوب است بدانید که ایمپلرهای بسته در ابعاد و جنس های مختلف تولید می شود و در صنعت نفت و گاز و پتروشیمی کاربرد فراوان دارد.

در این مجموعه فیلم  که در خصوص مهندسی معکوس ایمپلر بسته(Close Impeller) توضیح کامل داده شده است موارد زیر را می آموزیم.

- نحوه فراخوانی ابر نقاط در محیط نرم افزار کتیا

- اطمینان از تنظیم بودن ابر نقاط با مختصات اصلی

- سبک و کم حجم کردن فایل ابرنقاط برای استفاده راحتتر از آن

- شناسایی سطوح حساس و مهم ایمپلر و دقت در ابعاد برداری آن سطوح

- کنترل مضاعف ابعاد حساس با ابرنقاط و یا کنترل با خود قطعه بوسیله ابزارهای دستی

- روش اصولی طراحی قطعات

- ایجاد بخش های مختلف قطعه بصورت کاملا پارامتریک و وابسته

- ترکیب حجم ها ایجاد شده جهت رسیدن به قطعه نهایی

- اعمال ملاحظات ساخت در طراحی و مهندسی معکوس

- لزوم توجه به تلرانس های هندسی در طراحی و مهندسی معکوس

- لزوم خروجی گرفتن با فرمت STP

- نحوه کنترل قطعه بعد از طراحی نهایی بر اساس وزن قطعه

- آشنایی با مراحل طراحی قالب ریخته گری فولاد برای تولید ایمپلر

 

 توضیح : قبل از هرچیز باید از صحت ابرنقاط ایجاد شده با دستگاه های اسکن سه بعدی مطمئن شد. در صورتی که ابرنقاط دارای معایبی باشد، محصول طراحی شده نیز مشکل خواهد داشت. در ابتدای کار با نحوه فراخوانی ابرنقاط و اطمینان از صحت آن را می آموزیم.

یکی از موارد بسیار مهم در اجرای پروژه های مهندسی معکوس، تنظیم ابرنقاط با مختصات اصلی است. مخصوصا در مورد قطعات دوار که بالانس آنها از اهمیت زیادی برخوردار است. در این مجموعه فیلم آموزشی از تنظیم بودن ابرنقاط با مختصات اصلی مطمئن خواهیم شد.

گاهی حجم بالای فایل ها و عدم مدیریت در حجم بالای فایل های طراحی، کار را پیچیده میکند. بهبود حجم فایل بدون آسیب رساندن به ابعاد و دقت آن، تکنیک هایی دارد که در این فیلم میتوان آن را فرا گرفت.

برای شروع طراحی و ایجاد سطوح باید از مبناهای مهم استفاده کرد. بنابراین شناسایی سطوح حساس از اهمیت خاصی برخوردار است که در این مجموعه با آنها آشنا خواهیم شد. خوب است بدانید که هنگام اسکن سه بعدی، باید از اپراتور بخواهید که این سطوح را بصورت ویژه و با حساسیت و دقت بیشتری ابعاد برداری کند تا براساس معیاری مطمئن سطح اصلی ایجاد گردد.

هیچگاه به ابرنقاط اطمینان نکنید و همیشه حداقل یک اندازه از روی قطعه با وسایل ابعادبرداری دستی (مانند کولیس یا میکرومتر) بردارید و ابعاد استخراجی با ابرنقاط را کنترل کنید.

روش اصولی طراحی قطعات چیست؟ آیا باید از سطوح استفاده کرد یا میتوان از سالید برای ایجاد مدل سه بعدی استفاده کرد؟ آیا میتوان توامان از سطوح و سالید استفاده کرد؟ درخت طراحی چگونه باید باشد؟ در این مجموعه فیلم ها به این سوالات مهم جواب خواهیم داد.

طراحی پارامتریک چیست؟

چگونه میتوان یک قطعه را پارامتریک کرد؟ آیا طراحی پارامتریک مزیتی دارد؟ آیا اگر طراحی ما پارامتریک نبود، نمیتوان از فایل ایجاد شده استفاده کرد؟ در این فیلم به تمام این سوالات جواب داده خواهد شد.

شما با یک تکنیک بسیار جالب که ترکیب حجم ها برای رسیدن به قطعه نهایی است، آشنا خواهید شد. این تکنیک در همه جا کاربرد دارد و روشی نوین در استراتژی طراحی در اختیار شما قرار خواهد داد.

آیاطراحی بدون ملاحظات ساخت به درد میخورد؟ مطمینا خیر. شما در لحظه لحظه طراحی باید به فکر ساخت و از آن مهم تر به فکر ساخت بصورت اقتصادی باشید. این مهم در این مجموعه آموزشی با زبان بسیار ساده آموزش داده میشود.

بدون توجه به تلرانس های هندسی و ابعادی، طراحی مهندسی مفهومی ندارد اما چگونه به دقت بالا درمواردی که نیاز هست و حتی دقت پایین در مواردی که نیاز نیست برسیم؟

فایل STP یک فایل کم حجم ساده است که تمام اطلاعات مدل ایجاد شده را در خود دارد. نحوه ایجاد آن ساده است اما وجود آن پراهمیت. استفاده از این تکنیک را فراموش نکنید و کیفیت کار خود را افزایش دهید.

چگونه میتوان از صحت طراحی مطمئن شد؟ برای این منظور روش ها و ابزار های مختلف وجود دارد که یکی از آنها کنترل وزن قطعه طراحی شده و محصول است. اما اگر وزن قطعه و محصول طراحی شده متفاوت بود چه باید کرد؟ مشکل از کجاست؟

مراحل طراحی یک قالب ریخته گری و آشنایی با آن میتواند به شما در طراحی محصولات کمک کند. ما شما را با این روش آشنا خواهیم کرد و دید کلی از روش طراحی قالب های ریخته گری را به شما خواهیم داد.

 

مشاهده نمونه رایگان

 

کلمات کلیدی مرتبط :

آموزش کتیا-catia-توضیح سریع و مختصر از مراحل-طراحی ایمپلر بسته-Impeller-ابرنقاط ایمپلر-زاویه خروج از قالب-Align-Blade-Import-STL-Decimate-کم کردن حجم فایل-تنظیم ابرنقاط -Align-Planer Sections-Compass-Part Design-Rough حدودی-اندازه نهایی دارای تلرانس میباشد-Activate-Delete-Basic Surface Recognition-Digitized Shape Editor-Quick Surface-Reconstruction-Shaft-Smooth-Split-Parallel Curve -Extract Data-Mesh offset-Plane-Extract-Projection-Curve smooth-Point-Generative shape Design-Sweep-Boundary-Blend-Hide-Extrapolate-Join-Line-Painter-Trim-3D Curve-Fill-Close Surface-Circular pattern-Boolean Operation-Add-Thickness-Measure Between-Project 3D silhouette Edges-Profile-Groove-Save-Tri tangent Fillet-Edge Fillet-Chamfer-Save As STP-Open-Measure Inertia-شمایی از طرح قالب ریختگری ایمپلر-بسته-مدل و ماهیچه و قطعه-قالب ماهیچه-قالب مدل-Blade-نمایش شمایی از  مراحل ریختگری-ایمپلر فولادی در ماسه

 

مشاهده فیلم های آموزشی کتیا

 


راهنما  لطفا برای درج نظر و یا سوال به موارد زیر توجه کنید:

  • قبل از طرح پرسش  خود ، سوالات دیگر را مطالعه بفرمایید.
  •  کلمات فارسی را فارسی و انگلیسی را انگلیسی بنویسید.
  •  سوالتان بدون ابهام  و کامل باشد.
  • اگر میخواهید عکسی را همراه سوال آپلود نمایید  میتوانید لینک آن را در متن بگذارید و یا از گزینه  ارسال تصویر  استفاده کنید.

 

نیلوفر علیزاده: 1398-09-04 09:51:14

من چند تا part رو ایجاد کردم در product و تیک keep link رو هم زدم اما الان با تغییر اندازه یکی، بقیه خوشونو با اون تطبیق نمیدن دلیلش چیه ؟

مدیر سایت: 1398-09-04 09:57:26

سلام

شما باید کلیپس میکردید ، در تنظیمات قسمت لینک تیک کلیپس رو بزنید

: 1399-10-01 16:43:06

سلام من ابر نقاط این قطعه رو دانلود کردم ولی اصلا کیفیت خوبی ندارد چرا با اونی که در فیلم آموزشی هست متوافت هست؟

 

مدیر سایت: 1399-10-06 09:50:49

سلام . وقت بخیر. 

فایلی که همراه این بسته آموزشی ارائه شده است مجدد بررسی شد . فایل مطابق با فایلی هست که در آموزش از آن استفاده شده است . 

درج دیدگاه


Google Analytics Alternative