آموزش سالیدورک SolidWorks

شرکت فرانسوی "داسو سیستم" که نرم افزار کتیا یکی از معروفترین محصولات این شرکت می باشد در سال 1997، سهامی شرکت SolidWorks را خریدار ی نمود که  در حال حاضر صد درصد سهام شرکت SolidWorks  متعلق به شرکت "داسو سیستم" می باشد.

 

طراحان این نرم افزار بزرگ سعی نموده اند از همان نسخه های اولیه تا کنون با ارائه سبکی جدید، مجموعه ابزارهایی را برای مدلسازی، مونتاژ، تهیه نقشه، شبیه سازی و مدیریت محصول ارائه دهند.

 

در بحث مدلسازی، نرم افزار با ارائه ابزارهایی که همه انها در محیط Part نرم افزار قرار دارند، امکان مدلسازی قطعات به صورت Solid، Sheet Metal ،Surface را به ساده ترین شکل فراهم اورده است. Mold Tools Design و Structure Design نیز از قابلیت های این محیط می باشند. بررسی ایرادهای احتمالی در هنگام ساخت از قابلیت های دیگر این محیط می باشد.

شاید به جرات می توان گفت که در بحث مونتاژ مجموعه ها که در محیط Assembly انجام می گیرد، از لحاظ سرعت و امکانات، بی رقیب میباشد. در این محیط، پیچیده ترین مجموعه های عظیم صنعتی، در زمانی بسیار کم در مقایسه با نرم افزارهای دیگر مونتاژ می شوند. جدا از بحث مونتاژ، ابزارهایی بسیار قوی جهت مدیریت مجموعه ها از جمله بررسی ایرادهای احتمالی در هنگام  مونتاژ واقعی نیز در این محیط  فراهم شده است.

در محیط Drawing می توان با ابزارهایی بسیار ساده و در عین حال بسیار قدرتمند، پیچیده ترین نقشه های ساخت را با رعایت تمام اصولی که در نقشه کشی های دستی وجود دارد، آماده کرد.تمامی الزاماتی که استانداردهای مختلف برای تهیه نقشه ها در نظر گرفته اند به راحتی قابل اجرا شدن را دارند.

اما در بحث شبیه سازی! نرم افزار همچنان با رعایت اصل ارتباط ساده با کاربر، امکاناتی را فراهم نموده است تا کاربر بتواند مسائل پیچیده ای از جمله مسائل ارتعاشاتی و ضربه را با روش FEM ،  در زمانی کوتاه با خروجی قوی از لحاظ گرافیکی حل کند.

همه موارد بالا دست به دست هم داده اند تا این نرم افزار به عنوان یکی از محبوب ترین نرم افزارهای روز دنیا، در حال حاضر ( طبق آمار رسمی) بیش از سه میلیون کاربر در 80 کشور جهان داشته باشد که در زمینه های صنعتی، پزشکی، رفاهی، نظامی و ... فعالیت دارند، همچنین سالیانه هزاران دانشجو دوره های آموزشی این نرم افزار را در سراسر جهان به اتمام برسانند.

 

بازگشت به صفحه اصلی و مشاهده آموزش های سالیدورک و دیگر نرم افزار ها

 

مراجع


مهندس مسعود اسماعیلی ارمی - عضو مدرسین کدافزار

wikipedia

Google Analytics Alternative