پاورمیل

پاورمیل (PowerMill)

پاورمیل یکی از قدرتمندترین و برجسته‌ترین نرم‌افزارهای سری CAM می‌باشد که جهت تهیهٔ مسیر حرکت ابزار در دستگاه‌های CNC کاربرد دارد. CNC مخفف COMPUTER NUMERICAL CONTROL میباشد. یعنی کنترل عددی بوسیله کامپیوتر که توسط کنترل عددی بتوان دستگاه را کنترل کرد.
درنرم افزارهای CAM مثل پاورمیل, مدل مورد نظر که قبلا در نرم افزارهای CAD مثل سالیدورکس یا کتیا و ... طراحی شده است, با فرمت هایی مثل IGES , STEP و... به محیط نرم‌افزار پاورمیل Impoert می‌شود.
نرم افزار PowerMill به جرات کارآمدترین و همگانی ترین نرم افزار جهت تهیه مسیر های ابزار برای ماشین های CNC می باشد، این نرم افزار با نرم افزار قدرتمند دیگری از همین شرکت سازنده با نام پاورشیپ PowerShape لینک است و به سادگی می توان در نرم افزار PowerShape مدل سازی قطعات به صورت توپر یا سطوح یا تهیه اجزای قالب را انجام داد و همه مواردی که نیاز به ماشین کاری CNC دارند را با PowerMill ماشین کاری نمود و در نهایت به G-Code های مورد نظر دست یافت.

درنرم افزارهای CAM مثل پاورمیل, مدل مورد نظر که قبلا در نرم افزارهای CAD مثل سالیدورکس یا کتیا و ... طراحی شده است, با فرمت هایی مثل IGES , STEP و... به محیط نرم‌افزار پاورمیل Impoert می‌شود. سپس طی انجام مراحلی مثل :

1-تعریف ابزار

2-انتخاب استراتژی

3-وارد کردن پارامترهای FEED & SPEED

حرکت ابزار و استراتژی شبیه سازی می‌شود و در نهایت به G-CODE تبدیل و به دستگاه منتقل می‌شود.

G-CODEها (جی کد) مجموعه ای از اعداد و حروف هستند که هرکدام از آن ها معنی خاص خود را دارند و حرکت دستگاه را کنترل می‌کنند.

Google Analytics Alternative