آموزش تری دی مکس 3D max

 تری دی مکس 3DMAX که با نام سابق 3D Studio MAX نامیده میشد ، یکی از حرفه ای ترین برنامه های رایانه ای برای ساخت انیمیشن و گرافیک سه بعدی میباشد . تری دی مکس در ابتدا برای محیط MS-DOS و توسط گروه یوست ( Yost) به سرپرستی گری یوست (Gary Yost) در سال 1990 پا به عرصه گذاشت .

اولین جرقه خلق تری دی مکس در نمایشگاه COMDEX در سال 1985 با دیدن ایده 3D در آتاری-اس تی به ذهن یوست رسید. دو سال بعد پس از ساختن تولیداتی برای Atari st و Tramiel پیشنهاد همکاری از سوی Autodesk داده شد . با توجه به موفقیتهای زیادی که اتودسک از ارائه نرم افزار AutoCAD بدست آورده بود، پیشنهاد همکاری پذیرفته شد .

در سال 1990 نرم افزار 3Ds DOS r1 وارد بازار شد اما پس از مدتی با توجه به پیشرفت تکنولوژی نیاز به تغییر پلتفرم از DOS به Windows احساس میشد .

در طی سالیان این گروه بزرگتر شد و شرایط بهتری برای ارائه قابلیت های نرم افزار در احتیار کاربران قرار گرفت .

زمانی که از DOS به سمت Windows جابجایی صورت گرفت ، باید نام جدیدی برای نرم افزار انتخاب میشد . بنابراین 3D Studio MAX شکل گرفت.

در طی سالیان متوالی امکانات مختلفی جهت استفاده کاربران در جهت خلق آثار گرافیکی به نرم افزار اضافه گردید و هر سال ورژن جدیدی از این نرم افزار راهی بازار شد ، تا جایی که در سال 2010 شرکت اتودسک (Autodesk) با 11 فیلم نامزد اسکار در مرکز جایزه اسکار قرار گرفت .

برای استفاده هر چه تمام تر از این نرم افزار داشتن فقط اطلاعات فنی کافی نیست، بلکه برای گرفتن نتیجه با کیفیت ، نیاز به جمع آوری دانش در زمینه های متفاوت هنری از جمله شناخت رنگ ها و دانش طراحی و ... نیز نیاز است .

 

بازگشت به صفحه اصلی و مشاهده آموزش تری دی مکس  و دیگر نرم افزار ها

Google Analytics Alternative