کریو Creo

نرم‌افزار کریو  Creo  با نام قبلی Pro/Engineer به معنی «مهندس حرفه‌ای« محصول شرکت آمریکایی PTC است که بر اساس آخرین گزارش‌های انتشار یافته از منابع علمی و تحقیقاتی بعنوان بهترین نرم افزار سری CAD/CAM/CAE در جهان شناخته می شود که شرکتهای کوچک و بزرگ تخصصی در دنیا بر اساس نوع فعالیتشان از قسمت‌های مختلف این نرم‌افزار بهره می‌برند.

 

Creo پارامتریک

کریو Creo گل سرسبد نرم افزارهای طراحی پارامتریک است، نرم افزار Creo پارامتریک به تنهایی می تواند شما را درطراحی سه بعدی بی نیاز کند. با کریو پارامتریک، شما می توانید براحتی مدل سازی پارامتریک و مستقیم را با اسمبلی ترکیب کنید، نمود این توانایی در طراحی بالا به پایین (Top Down Design) است که با ایجاد استخوانبندی (Skeleton) طراحی و مدلسازی اولیه قطعات (Bin Parts) آغاز شده و به طراحی مفهومی و نهایی با نتیجه مطلوب ختم خواهد شد.

 

 

قابلیت باز کردن سایر داده های CAD (فایلهای طراحی شده غیر بومی) را به لطف همکاری و فن آوری یکپارچه وجود دارد؛ همه مدلهای طراحی شده در ورژنهای پایین تر به راحتی و بطور خودکار به روز رسانی خواهد شد. ترکیب این طیف وسیع از قابلیت با سهولت استفاده، نرم‌افزار Creo را به یک شتاب دهنده طراحی محصول تبدیل کرده است.

 

 

3D CAD

از قابلیت های جامع Creo پارامتریک برنامه های کاربردی و تخصصی در مدل سازی مستقیم می باشد، Creo آنچه شما نیاز دارید را ارایه می کند. اگر نیاز شما سرعت و انعطاف پذیری برای رسیدن به زمانبندی باشد، و یا در مراحل اولیه طراحی مفهوم هستید، مدل سازی مستقیم به شما اجازه می دهد با ایجاد هندسه به سرعت و به آسانی به هدفتان برسید.

 

Creo Parametric : طراحی کل محصول با استفاده از هر دو نوع مدل سازی پارامتریک و مدل سازی مستقیم

Creo Direct : تعامل مستقیم با هندسه، مناسب برای کاربرانی که استفاده کمتری می کنند.

Creo Options Modeler : ایجاد راحت انواع محصولات با قابلیت پیکره بندی

Creo Elements/Direct Modeling : قابلیت های جامع مدل سازی مستقیم

 

2D CAD

Creo Sketch : طراحی کل محصول با استفاده از هر دو نوع مدل سازی پارامتریک و مدل سازی مستقیم

Creo Layout : لایه بندی داده های دو بعدی به منظور تولید مدل های سه بعدی که دقت طراحی را منعکس می کند.

Creo Schematics : ایجاد طرح های شماتیک دو بعدی سیستم های تثبیت شده

Creo Elements/Direct Drafting : رسیدن به نیازهای دو بعدی طراحان و مهندسان

شبیه سازی

شبیه سازی اولیه غالبا با نرم افزاری انجام می گردد که به آسانی راه اندازی، استفاده و اجرا گردد. شما می توانید به کمک Creo  مسائل پایه  ای مربوط به طراحی در مهندسی را قبل از ارایه کردن محصول خود تجزیه و تحلیل کنید.

از قابلیتهای ویژه Creo در بخش شبیه سازی، تجزیه و تحلیل رواداشت های (Tolerance) ابعادی و هندسی است، شما می توانید طراحی خود را بگونه ای انجام دهید که اصول GD&T نیز قبل از انتشار نقشه لحاظ شده باشند.

 

 

تجسم

با Creo  شما می توانید طراحی خود را بوسیله فایلهایی با قالب مناسب تجسم نمایید، بنابراین بررسی طراحی کارایی بیشتری داشته و اطلاعات را می توان مورد استفاده مجدد قرارداد.  نمونه سازی کمتر و بهتر به معنی چرخه طراحی سریعتر و صرفه جویی بیشتر در هزینه می باشد.

 

Creo View MCAD: نمایشگر بصری اجازه می دهد تا کاربران غیر CAD طراحی شما را ببینند.

Creo View ECAD: اجازه می دهد همه تیم، طرح های وابسته به PCB را ببینند.

Creo Illustrate: ایجاد تصاویر قدرتمند سه بعدی با قابلیت تعامل فنی

 

چرا Creo؟

نرم افزار Creo نوآوری را تولید نمی کند و این شما هستید که نوآوری می کنید. اما Creo ابزار های قدرتمندی به شما میدهد که همه در یک محیط هستند و به شما کمک کند با انعطاف پذیری بالا از آنها استفاده کنید.

شما چه چیزهایی می توانید طراحی کنید؟

یکی از مشتریان یک قلب مصنوعی طراحی کرده است یکی دیگر یک مجسمه نورانی 1.5 تن را ایجاد کرده است و شاید محصول بزرگ بعدی محصول خود شما باشد که در روی میز قرار خواهد گرفت.

 

 

 

 

 

بازگشت به صفحه اصلی و مشاهده آموزش  کریو  و دیگر نرم افزار ها

 

مراجع


محمد تقی کامیاب - عضو هیات علمی کدافزار

www.ptc.com

Google Analytics Alternative