آموزش پروکست|نحوه فعال­سازی ماژولهای APM، HCS، CAFE درحلگر پروکست ورژن 2016.1 |کدافزار

پروکست > آموزش مقدماتی پروکست Procast

آموزش پروکست|نحوه فعال­سازی ماژولهای APM، HCS، CAFE درحلگر پروکست ورژن 2016.1 |کدافزار
رایگان
کد محصول: 16

می آموزیم:

نحوه فعال­سازی ماژول های APM، HCS، CAFE درحلگر پروکست ورژن 2016.1 

نرم افزار پروکست 2016.1 توانایی آن را دارد که بعد از انجام عملیات شبیه سازی، بحث تحلیل پیشرفته تخلخل، ترک ­های گرم و بحث انجماد را با استفاده از حلگرهای تخصصی انجام دهد. که نحوه فعال­سازی این حلگرها و همچنین نحوه استفاده از آن­ها در این مقاله بررسی خواهد شد.

بعد از باز کردن پوشه Visual Environment و انتخاب آیکون Visual Cast12.5 نرم افزار پروکست باز خواهد شد. ابتدا مطابق شکل 1 از قسمت Application گزینه Cast را انتخاب کنید.

Application - Cast

شکل 1: انتخاب گزینه Cast

 

بعد از انجام مرحله بالا، مطابق شکل2 وارد مسیر زیر شوید.

File >>>>> preferences   , يا استفاده از کليد ميانبر Alt+G

 

 

File- Preferences

شکل2: انتخاب گزینه Preferences

وقتی پنجره Preferences باز شد، مطابق شکل 3 سربرگ Cast Preferences را انتخاب کنید. با باز شدن محتویات این سربرگ ابتدا از قسمت Casting Solver حلگر مورد نظر را Procast انتخاب کنید، سپس از قسمتSub Solver Options هریک از ماژول های APM،CAFE وHCS  را از حالت OFF به ON تغییر دهید. همچنین باید به این نکته توجه داشته علاوه بر ماژول APM، گزینه­ ای به ­نام APM New Sub Solver وجود دارد که به­ تازگی به نرم ­افزار پروکست اضافه شده است که برای فعال­سازی آن می­توان از حالت OFF به ON تغییر داد.

Cast Preferences

شکل 3: فعال­سازی ماژول­ها

در مراحل بالا نحوه فعال­سازی ماژول­های APM، CAFE، HCS و APM New Sub Solver به ­طور کامل گفته شد. اما نحوه استفاده از ماژول­ های بدین صورت است که ابتدا شما به­ عنوان مثال باید شبیه ­سازی فرایند ریخته ­گری ثقلی یا هر فرایند دیگری را انجام دهید. به ­منظور RUN گرفتن از شبیه ­سازی مطابق شکل 4 وارد پنجره Start simulation شوید و بعد از انجام تنظیمات مربوطه کلید RUN را بزنید تا شبیه ­سازی در پنجره مشکی رنگ آغاز شود. بعد از پایان شبیه ­سازی دوباره به پنجره Start Simulation باز می­گردیم. مطابق شکل5 ابتدا گزینه Sub Solver را انتخاب کنید سپس یکی از حلگرهایی را که می­خواهید نرم ­افزار برای شما محاسبات آن را انجام دهد انتخاب کنید و در پایان گزینه RUN را بزنید تا حل مساله با حلگر مورد نظر آغاز شود. به ­منظور مشاهده نتایج به محیط Visual Viewer مراجعه کنید.

Start Simulation

شکل 4: آغاز حل اولیه مساله در پنجره Start Simulation

نحوه حل مسائل با حلگرها

شکل5: نحوه حل مسائل با حلگرها

 

 

توجه

همانطوری که در موارد بالا مطابق شکل 3 که به آن اشاره شد، حلگر پروکست دارای دو ماژول تحلیل پیشرفته تخلخل به­ نام های APM و APM New می­باشد. درصورتی که هر دو حلگر ON باشند در پنجره Start Simulation مطابق شکل 6 اولویت به حلگر APM New داده می­شود. اما درصورتی که APM New غیر فعال باشد در پنجره Start Simulation همان حلگر APM فعال است.

اولویت حلگرهای APM و APM New

شکل 6: اولویت حلگرهای APM و APM New

                                                                                                                                                  

 

[1] - تحلیل پیشرفته تخلخل

[2] - تحلیل ترک گرم

[3] - تحلیل انجمادی

 


راهنما  لطفا برای درج نظر و یا سوال به موارد زیر توجه کنید:

  • قبل از طرح پرسش  خود ، سوالات دیگر را مطالعه بفرمایید.
  •  کلمات فارسی را فارسی و انگلیسی را انگلیسی بنویسید.
  •  سوالتان بدون ابهام  و کامل باشد.
  • اگر میخواهید عکسی را همراه سوال آپلود نمایید  میتوانید لینک آن را در متن بگذارید و یا از گزینه  ارسال تصویر  استفاده کنید.

 

درج دیدگاه


Google Analytics Alternative