آموزش پروکست|فعال­سازی حلگر Quick Cast و قابلیت­های آن|کدافزار

پروکست > آموزش مقدماتی پروکست Procast

آموزش پروکست|فعال­سازی حلگر Quick Cast و قابلیت­های آن|کدافزار
رایگان
کد محصول: 14

می آموزیم:

فعال­سازی حلگر Quick Cast و قابلیت­های آن در پروکست

در این مقاله ابتدا در مورد ماژول­های مورد نظر صحبت می­کنیم. Quick Cast یکی از حلگرهای نرم افزار پروکست می­باشد که محصول شرکت ESI-Group فرانسه است. این حلگر نسب به حلگر پروکست قابلیت­های پایین­تری دارد و تنها مباحث پایه ریخته­ گری از قبیل پرشدن، انجماد و پیشبینی تخلخل تمرکز می­کند. همچنین تخصصی فرایندهای ریخته ­گری دایکست و قالب ماسه ای را شبیه ­سازی می­کند.

برای فعال­سازی این حلگر مطابق شکل 1، ابتدا گزینه Application را انتخاب و سپس مطابق شکل 2 گزینه Cast را انتخاب کنید.

 

Application  

شکل 1: انتخاب گزینه Application  مطابق شکل

 

Cast

شکل 2: انتخاب ماژول Cast مطابق شکل

بعد از انجام مراحل بالا، در پنجره کاری مطابق شکل 3 از سربرگ File گزینه preferences  یا کلیدهای ترکیبی Alt+G را انتخاب کنید.

Preferences  

شکل3: انتخاب گزینه Preferences مطابق شکل

با انجام مرحله سوم، پنجره کاری باز می­شود، سپس مطابق شکل 4، سربرگ Cast Preferences را انتخاب کنید.

 

Cast Preferences

شکل 4: انتخاب سربرگ Cast Preferences

بعد از انجام مراحله بالا و انتخاب سربرگ مورد نظر، مطابق شکل 5، از قسمت Casting Solver می توان یکی از حلگرهای Procast و Quick Cast را انتخاب کرد.

Casting Solver

شکل 5: انتخاب حلگر quick cast  

همان طوری که در بالا به آن اشاره شد، حلگر quick cast قابلیت­های کمتری نسبت به حلگر Procast دارد. که در شکل 6 یکی از ماژول­های جدیدی که به حلگر quick cast ورژن 2016 اضافه شده است بحث تحلیل پیشرفته تخلخل می­باشد. برای فعال سازی ماژول پیشرفته تخلخل در Quick cast مطابق شکل 6 از قسمت Advanced Options، تنظیمات آن را از حالت OFF به ON تغییر دهید. در پایان پنجره مورد نظر را تایید کنید.

 

 

Quick cast

شکل 6: فعال­سازی ماژول پیشرفته تخلخل در حلگر Quick Cast

در مرحله آخر برای اینکه متوجه شوید که حلگر Quick cast و ماژول APM در نرم افزار فعال شده است مطابق شکل 7 از نوارابزار Cast گزینه Start Simulation را انتخاب کنید.

Start simulation

شکل 7: انتخاب Start simulation مطابق شکل

با انتخاب گزینه Start Simulation پنجره کاری مورد نظر باز می­شود. مطابق شکل 8 تنظیمات مربوط به حلگر Quick Cast و فعال­سازی ماژول APM که در مراحل قبل انجام شده بود، فعال شده است. با انتخاب دکمه RUN مطابق پنجره عملیات حل مساله توسط این حلگر آغاز می­شود.

Run

شکل 8: نحوه Run کردن مساله

توجه: همانطوری که از شکل 8 پیداست. ماژول APM غیر فعال می­باشد. به­منظور فعال­سازی این ماژول شما باید ابتدا به­عنوان مثال تحلیل فرایند ریخته­گری ثقلی در قالب ماسه­ای را انجام دهید و درصورتی که بخواهید  بحث پیشرفته تخلخل را بررسی کنید مطابق شکل 9 بعد از پایان حل مساله با حلگر Quick Cast به پنجره Start Simulation بر می­گردید و ابتدا با انتخاب گزینه Sub Solver و سپس گزینه APM و در نهایت دکمه ی Run، تحلیل پیشرفته تخلخل انجام خواهد شد. و نتایج مربوط به آن را می­توانید از قسمت viewer مشاهده کنید.

APM

شکل 1: استفاده از حلگر APM

 


راهنما  لطفا برای درج نظر و یا سوال به موارد زیر توجه کنید:

  • قبل از طرح پرسش  خود ، سوالات دیگر را مطالعه بفرمایید.
  •  کلمات فارسی را فارسی و انگلیسی را انگلیسی بنویسید.
  •  سوالتان بدون ابهام  و کامل باشد.
  • اگر میخواهید عکسی را همراه سوال آپلود نمایید  میتوانید لینک آن را در متن بگذارید و یا از گزینه  ارسال تصویر  استفاده کنید.

 

درج دیدگاه


Google Analytics Alternative