آموزش کریو برای تازه کارها| Working Directory در نرم افزار کریو پارامتریک|3

کریو Creo > آموزش مقدماتی کریو Creo

آموزش کریو برای تازه کارها| Working Directory در نرم افزار کریو پارامتریک|3
رایگان
کد محصول: 129
استاد: شهاب اسدی
حجم ویدئو: 51.17 MB
زمان: 11:00 دقیقه

می آموزیم:

سلام .  جلسه قبل  د رمورد آموزش کریو|آشنایی با محیط کریو برای تازه کارها| 2  صحبت کردیم.

در این جلسه از سری آموزش نرم افزار کریو ، قصد دارم آموزش working directory و ایجاد اون رو آموزش بدم .

Working directory به معنای محل ذخیره کردن فایل های کاری هستش. این پوشه رو میتونید در تب browser folder مشاهده کنید. در فیلم قبلی درمورد این پوشه صحبت کوتاهی شد .

وظیفه این پوشه چیه ؟ ورکینگ دایرکتوری ، برای ساماندهی و دسترسی سریع به فایل های پروژه ها ست. مکان پیشفرض این پوشه توسط کریو مشخص میشه اما اگر بخوایم این مکان رو به دلخواه خودمون عوض کنیم به سه روش امکان پذیره :

روش اول :

کلیک روی select workin directory -> main menue -> file -> manage session

یک پنجره براتون باز میشه که از این قسمت میتونید پیش فرض رو ببینید که معمولا در درایو c و فولدر doucument هستش . حالا فرض کنید که من میخوام این پوشه روی desktop و در پوشه ای به نام creo باشه . روی اون کلیک میکنم و مسیر عوض میشه . اما این روش یک ایراد داره اون هم اینه که این کار فقط برای پرونده جاری تنظیم میشه . به محض بستن نرم افزار و اجرا کردن مجدد اون ، شما مجدد باید این تنظیمات رو انجام بدین .

روش دوم :

کلیک روی option main menue -> file ->

و در قسمت سمت چپ Environment رو انتخاب میکنیم و از بخش اول General Environment option ، مسیر رو از قسمت working directory عوض میکنیم که این هم مربوط به پرونده فعلی میشه .

روش سوم :

این روش بیشترین استفاده رو داره . به این شکل هست که ما نرم افزار رو میبندیم ، روی آیکن shortcut اش در دسکتاپ راست کلیک میکنیم ، properties رو انتخاب میکنیم ، در تب shortcut ، قسمت start in همان ادرس پیش فرض working directory است. آدرسی که میخوایم رو کپی میکنیم و در اونجا paste میکنیم. این کار باعث میشه که بصورت دائم مسیر برای همه پرونده ها عوض بشه .

نکته : شما میتوانید هر چند تا که میخواید shortcut از نرم افزار ایجاد کنید و به روش 3 برای هر کدام working directory ایجاد کنید . این برای ایجاد پروژه ها با working directory های مجزا کاربرد خوبی دارد .

خب حالا فرض کنید که یک مدل داریم و میخوایم که اون رو به working directory اضافه کنیم . ctrl+s را میزنیم .( این را بدانید که ذخیره کردن فایل در ورکینگ دایرکتوری هیچ اجباری نداره ، اما به دلایل مختلف از جمله انسجام بهتر این کارو انجام میدیم.) و بعد ورکینگ دایرکتوری را از سمت چپ پنجره انتخاب میکنیم. و Ok میکنیم

برای بررسی توی فولدری میریم که working directory رو روی اون تنظیم کردیم . و میبینیم که فایلمون اونجا ذخیره شده .

حالا یک سری تغییرات روی مدلمون میدیم .مثلا روی یکی از سطح هاش یک دایره میکشیم و ... مجدد ctrl+s میگیرم ، و ورکینگ دایرکتوری رو مجدد میبینیم . الان دو تا فایل داریم (فایل دوم هم ذخیره شد ) یعنی با هر سری ذخیره کردن ، ورژن های متفاوتی از این مدل برای ما ذخیره میشه .

حالا ما این فایل رومیبندیم ، و حالا میخوام همون پروزه رو فراخوانی کنم . در Home ، روی Open کلیک میکنم و مسیر مورد نظر را از desktop میبینیم . ملاحظه میکنید که فقط یک فایل اون هم فایلی که آخرین تغییرات رو دادیم ، نشان داده میشه . یعنی سردرگمی وجود نداره و ما همیشه به آخرین تغییراتی که دادیم میتونیم دسترسی داشته باشیم . اما برنامه خودش ورژن های دیگه رو هم نگه میداره . به همین دلیل گفتیم که بهتره مسیر ذخیره ورکینگ دایرکتوری رو بصورت مجزا براش تعریف کنیم که تعدد فایل ها مشکلی برامون ایجاد نکنه .

مشاهده فیلم های آموزشی creo

working directory in creo

 

 


راهنما  لطفا برای درج نظر و یا سوال به موارد زیر توجه کنید:

  • قبل از طرح پرسش  خود ، سوالات دیگر را مطالعه بفرمایید.
  •  کلمات فارسی را فارسی و انگلیسی را انگلیسی بنویسید.
  •  سوالتان بدون ابهام  و کامل باشد.
  • اگر میخواهید عکسی را همراه سوال آپلود نمایید  میتوانید لینک آن را در متن بگذارید و یا از گزینه  ارسال تصویر  استفاده کنید.

 

درج دیدگاه


Google Analytics Alternative