آموزش نرم افزار کریو برای تازه کارها|معرفی شرکت PTC و Creo| قسمت 1

کریو Creo > آموزش مقدماتی کریو Creo

آموزش نرم افزار کریو برای تازه کارها|معرفی شرکت PTC و Creo| قسمت 1
رایگان
کد محصول: 127
استاد: شهاب اسدی
حجم ویدئو: 112.09 MB
زمان: 14:00 دقیقه

می آموزیم:

سلام. من شهاب اسدی هستم . عضو هیات علمی کدافزار . در این ویدیو قصد دارم شرکت ptc رو بهمراه نرم افز ار محبوب اش یعنی کریو (creo) خدمتتون معرفی کنم .

قدم اول تاریخچه کوتاه از این شرکت :

دکتر سامویل گیزبرگ ، ایشان متولد شهر سن پیترزبورگ روسیه ، در سال 1936 هستند. با توجه به علاقه زیادی که به علم ریاضیات بخصوص ریاضی کاربردی داشتند توانستند به کب درجات php و پروفوسورا د راین رشته برسند . بله ! گرفتن مدرک پروفوسورا در دانشگاه لنیگارد روسیه در رشته ریاضی که واقعا در آن زمان کار کمی نبود . دکتر د رآن زمان ایدههای زیادی در بحث استفاده از ریاضیات در مباحث کامپیوتری که علم نوظهوری هم بود ، داشتند ، و همیشه هدفشان ایجاد یک سیستم یکپارچه مدلسازی که در آن زمان عبم نوپا و چالش بر انگیزی بود ، در ذهن می پروراندند . اما نتونستند در روسیه اونجور که باید اهدافشان را پیاده کنند . و درنهایت تصمیم گرفتند که در سال 1974 ، بهمراه پسر 11 ساله خود، به کشور آمریکا سفر کنند و بصورت کامل از روسیه مهاجرت کردند . به محض ورود ایشان به امریکا ، با توجه به درجات علمی ایشان،خیلی سریع جذب دو شرکت بزرگ نرم افزاری به نام های Applicon و Computervision ، شدند . این دوشرکت تجربیات زیادی را به دکتر منتقل کردند .اما بعد از مشورت با چند تن از مدیران بزرگ این دوشرکت ، و بیان اهداف خود، دکتر نتوانست آنها را متقاعد کند که تن به سیستم یکپارچه و پارامتریکی بدهند .و درست د رهمان زمان بود که دکتر تصمیم گرفت کمپانی خودش را راه اندازی کند. قبل از آن دو شرکت Intergragh و Matra در این زمینه مشغول به فعالیت بودند اما ایشان ، اهداف متفاوتی نسبت به این دوداشت .

در سال 1988 ایشان موفق میشوند شرکت ptc خودش را که مخفف (Parametric Technology Corporation) می باشد را راه اندازی کند. این اسم همان هدفی ود که دکتر بخاطرش به امریکا آمد ، یعنی ایجاد یک سیستم پارامتریک (کاملا وابسته) ی یکپارچه طراحی . دوستان زیادی ایشان را ههمراهی کردند . برای مثال در سال 1986 ، دکتر Mike Payne (کسی که در آن زمان و تا الان همه کسانی که در علم برنامه نویسی کامپیوتری بخصوص برنامه نویسی پارامتریک سیستم های یکپارچه cad فعالیت دارند ، آنرا بخوبی میشناسند) . ایشان چندین سال سابقه مدیریت برنامه های یکپارچه cad را در شرکت های بزرگی مانند دازو سیستم داشتند . ای دو نفر در سال 1988 اولین نرم افزار خود را به نام pro engineer به بازار عرضه کردند .

پرو اینجینیر اولین برنامه پارامتریک نبود ، اما اولین برنامه ای بود که فیچر بیس (feature based solid) بود . برنامه های قبل از آن ، وایرفریم بیس و اسکچ بیس بود یعنی بر مبنای ساختار ها والگوهای خطی مدلسازی می شدند . اما فیچر بیس بودن، و user freindly بودن و فضای متفاوتی که این نرم افزار داشت، باعض شد که مشتریان زیادی را در سراسر دنیا جذب کند .

feature based solid بودن به این معناست که بعد از طراحی، شما امکان ویرایش تک تک المان های طراحی شده را که بصورت کاملا پارامتریک به هم وابسته هستند را دارید . د رهمان سال 1988شرکت بزرگ امریکایی Johne Deere که یکی از بزرگترین شرکت های ساخت ماشین های کشاورزی است، نرم افزار پرو اینجینیر را به عنوان نرم افزار اصلی خودش پذیرفت . جالبه بدونین قیمت نرم افزاری که فروخته شد 14000 دلار بود. مبلغ زیادی در آن زمان نبود ،ولی برای شرکت Ptc واقعا خوب بود.

بعد از آن در سال 1992، شرکت CAT (CATERPILLAR) که بزرگترین شرکت تولید تجهیزات معدن،معدن و کشاورزی در آمریکا بود ، تبدیل به یکی از بزرگترین مشتریان این شرکت شد. شرکت CAT که همه ما با محصولات آن آشنا هستیم. این ماجرا باعث رشد روز افزون شرکت PTC و نرم افزار PROENG شد . بطوری که در سال 1999 توانست 25 هزار مشتری در سراسر دنیا را جذب کند .

و اما در سال 2009 با توجه به پیشرفت های زیادی که این نرم افزار کرد ،سیاست شرکت این شد که نام جدیدی برای این محصول بگذارد. به نام کریو (creo) که نرم افزار پیشرفته pro enginerring است.

 

کریو شامل 10 بخش است.

محیط هایمختلف کریو - آموزش کریو

اما مباحصی که ما د رکدافزار به آن میپردازیم شامل موارد زیر است :

کریو پارامتریک creo parametric: مدلسازی قطعات بصورت پارامتریک و feature based

کریو لی اوت creo layout : طراحی دو بعدی و پارامتریک و تبدیل به مدل سه بعدی کنید.

کریو دایرکت creo direct : توانایی ایجاد تغییر مستقیم روی مدل بصورت یک طراحی کاملا انعطاف پذیر و آزاد ولی در عین حال پارامتریک .همچنین در صورت نیاز میتواند غیر پارامتریک باشد.

کریو سیمولیت creo simulate : یک موتور قدرتمند برای آنالیز طراحی قطعات

د رادامه با آموزش های بالا با ما همراه باشید .

مشاهده فیلم های آموزشی creo

pro engineer creo

 


راهنما  لطفا برای درج نظر و یا سوال به موارد زیر توجه کنید:

  • قبل از طرح پرسش  خود ، سوالات دیگر را مطالعه بفرمایید.
  •  کلمات فارسی را فارسی و انگلیسی را انگلیسی بنویسید.
  •  سوالتان بدون ابهام  و کامل باشد.
  • اگر میخواهید عکسی را همراه سوال آپلود نمایید  میتوانید لینک آن را در متن بگذارید و یا از گزینه  ارسال تصویر  استفاده کنید.

 

درج دیدگاه


Google Analytics Alternative