گزارش سمینار کسب و کار اینترنتی با رویکرد نرم افزار های حوزه CAD

گزارش سمینار کسب و کار های میلیاردی در فضای مجازی، با رویکرد نرم افزار های طراحی  مهندسیCAD  

 

گزارش را از پایان سمینار آغاز  می­کنیم. سمیناری تعاملی که در آن  همگی حاضرین  با آنکه ۶  ساعت شنونده و شرکت کننده در مباحث مطرح شده بودند، تمایلی به ترک سالن نداشته و در عوض مایل به شنیدن  مطالب و گفتگو  بیشتر بودند.  در انتها نیز به چندین  نفر از فعالان برتر، جوایزی اهدا شد.

شرکت کنندگان سمینار

به  طور خلاصه در این گردهمایی به مباحث مربوط به کسب و کار اینترنتی  با رویکرد نرم افزار های طراحی مهندسی ﴿CAD - Computer Aided Design پرداخته شد.

  مواردی مثل اصل تجمیع ، تجزیه ، استراتژی  اقیانوس آبی(Blue Ocean Strategy)، ابزارهای  بررسی وضعیت کسب وکار  در فضای آنلاین و تحلیل آن ، اشتباهات رایج در کار آفرینی ، موردکاوی(Case study) کسب و کار های برتر در حوزه تجارت الکترونیک و ارائه راهکار هایی برای  ملحق شدن به این  حوزه جذاب  و  اجتناب نا پذیر ، به خصوص برای متخصصان، اساتید و فعالان حوزه  CAD  .

در این سمینار ، استارت آپ آموزش تخصصی ، مشاوره و طراحی مهندسی شرکت کیان کَد افزار  به عنوان نمونه عملی  و فرصتی طلایی  برای جامعه مهندسین و فعالان در حوزه نرم افزارهای مهندسی  معرفی شد.

هر چند حضور   اکثریت  اساتید خبره حوزه CAD  که به عنوان اعضای هیآت علمی شرکت کیان کَد افزار  شناخته می­شوند و همچنین فعالان و دانشجویان این حوزه  ، حاکی از علم و علاقه  ایشان به مباحث مطرح شده بود.

از بین مباحث پراهمیت و جذاب مطرح شده ، به " اصل تجمیع "  بسیار تاکید شد . مهندس حامد ابوالحبیب ﴿از فعالان موفق در حوزه کسب وکار و سخنران اصلی سمینار برای توضیح این مطلب گفت  :  " اصولا هر چیزی که تجمیع گردد ایجاد ثروت میکند. مانند تجمیع قطرات آب،که  آب سد را تشکیل داده  و مولد نیروی عظیم برق می­شود  و یا تجمیع زباله­ها  که  اصطلاحا به آن طلای کثیف اطلاق می شود. حال  با دانستن  این اصل ،چگونه ممکن است تجمیع تخصص و فن ، ایجاد ثروت نکند؟!

وی افزود : جمع شدن متخصصان  و اساتید نرم افزار­های CAD از جمله  CATIA ،  SolidWorks و ... در کنار یکدیگر، بورسی از نرم افزار­های CAD را  به وجود آورده (اصل تجمیع) تا همه فعالان در این رشته بتوانند از پتانسیل بسیار بالای این  مجموعه استفاده نمایند. شرکت مهندسی کیان کَد افزار ، با راه اندازی کسب و کار اینترنتی و ایجاد وبسایت ، بستر و  زیر ساخت­های این مهم  را فراهم آورده تا  با تجمیع تعداد زیادی از اساتید با تجربه در کنار یکدیگر ، هر دانشجو و یا کاربر بتواند  نیاز­های خود رابه طور کامل در این بستر مرتفع ساخته و هم اینکه با تولید محتوا  درحوزه CAD به کسب درآمد بپردازند.

 جناب آقای مهندس حامد ابوالحبیب، سخنران سمینار

 

به بیان جناب آقای محمدرضا علی­پورحقیقی ، مدیرعامل و مدیر مسئول سایت کَدافزار ، هدف کَدافزار ﴿www.CADafzar.ir ”  ایجاد بورسCAD  و رفع همه نیاز­های مربوط به آن  برای همه فعالان این حوزه   است.

جناب آقای مهندس محمدرضا علی­ پورحقیقی، مدیر مسئول و مدیرعامل سایت کَدافزار

 

همه مطالب در خصوص اصول و استانداردهای نقشه کشی، تلرانس های مهندسی﴿GD&T ، اصول طراحی خودرو شامل بدنه، تریم و حتی موتور و سیستم تعلیق، طراحی تجهیزات مرتبط با صنایع نفت ، گاز و نیروگاه ﴿به عنوان مثال پمپ و شیر­های مختلف ، طراحی لوازم خانگی و اداری ، استانداردها و علائم جوشکاری ، اصول مهندسی معکوس،  اصول طراحی انواع قالب و بسیاری از موارد دیگر در یک جا ﴿سایت کَد افزار جمع شده و هر کاربر میتواند با توجه به نیاز و علاقه خود ، هر مطلب که گاها رایگان است  را  از چندین استاد مختلف  ، به شکل­های مختلف ﴿مقاله ، ویدیو ، فایل 3D ‌مشاهده کرده و  می­تواند قبل از خرید یا استفاده ، مقایسه­ای نیز انجام دهد.

   جناب آقای مهندس محمدرضا علی­ پورحقیقی، مبحث بورس نرم افزار های طراحی مهندسی

 

جناب آقای مهندس علی­پورحقیقی گفت : سوال و دغدغه اکثر دانشجویان و فارغ التحصیلان ، از بنده که  تجربه­ی ۲۵ ساله در طراحی مهندسی داشته و بیش از ۱۸ سال است که به امر آموزش و تآلیف  مشغول هستم ، این است  که "چگونه پس از این همه تحصیل ، می توان جذب بازار کار شد؟!

اکثر دانشجویان و فارغ التحصیلان با وجود انبوهی از مطالب تئوری، "جذب بازار کار شدن" را مشکل می­دانند.

شرکت مهندسی کیان کَد افزار، با بهره گیری از اساتید مجرب و کارآزموده، این توانایی را دارد که با برگزاری دوره­های آموزشی کوتاه مدت بصورت حضوری و یا مجازی، پتانسیل موجود در دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته­های مرتبط با CAD  را به فعلیت رسانیده تا این عزیزان بتوانند بدون دغدغه جذب بازار کار شوند.

 

لازم به ذکر است که کَد افزار برای تمامی اعضای خود(دانشجویان، فارغ التحصیلان و همه علاقه مندان) امتیازاتی خاص در نظر گرفته است.  از جمله  ارجای پروژه  به اعضای هیأ­­ت علمی کَد افزار  و دانشجویان و  معرفی به کار"

در ادامه ایشان امتیازات خاص برای اعضای هیأ­­ت علمی کَد افزار  و کاربران  را بیان نموده و افزودند: از همه صاحب نظران و اساتید خبره و علاقه مندان درحوزه  CAD دعوت میکنیم تا در کَد افزار دور هم جمع شده تا با یک مشارکت بُرد- بُرد، خود  و جامعه را ارتقا دهیم.

جناب مهندس محمدرضا علی­پورحقیقی ، مدیر عامل و مدیر مسئول  استارت آپ CADafzar   افزود : به پشتوانه تجربه چندین ساله  خود و دیگر همکاران متخصص در طراحی مهندسی ، و با شعار دانش قدرت نیست! تبادل اطلاعات قدرت است"  با یاری خداوند ،  بورسی از CAD  را ایجاد کرده و دراین زمینه برند خواهیم شد.

ایشان از جناب آقای مهندس فریدون مرادی ، به عنوان یکی از همکاران متخصص و همیاران دلسوز در این عرصه نام برده و از حضور و همکاری صمیمانه  ایشان  و دیگر دوستان تقدیم و تشکر به عمل آوردند.

 

 

ایشان  راه های ارتباطی متنوعی  را برای تماس با کَد افزار و اعلام همکاری برشمردند که در انتهای  این گزارش به آنها اشاره شده است .

یکی دیگر از نکات قوت این همایش ، سخنرانی جناب آقای مهندس ابوالحبیب ، مدیر مسئول موسسه آموزشی متخصصان آینده و کار آفرین موفق در عرصه کسب و کار اینترنتی  در آغاز همایش بود . ایشان علاوه بر اینکه خود به صورت عملی ، نکات ریز کسب و کار را اجرایی کرده و به موفقیت رسیده ­اند  ، در بیان  مطالب و  انتقال مفاهیم  و تجربیات خود، بسیار ساده  و گویا عمل کرده  و با سبکی تعاملی، همه را چند ساعتی به صندلی خود میخکوب کرده بودند. از ایشان کانال ارتباطی درخواست شد که درانتهای مقاله ارائه  شده است. در انتهای همایش نیز  به به پاس همکاری صمیمانه  و حضور گرم ایشان  لوح سپاس تقدیم شد.

 

 البته در آغاز نیز  از شرکت تحقیق ، طراحی و تولید موتور ایران خودرو که خود پیشتاز در عرصه طراحی موتور خودرو در ایران می باشد و بحث طراحی مهندسی بالاخص CAD در این شرکت داغ بوده و به همین سبب بسیاری از متخصصان را گرد هم آورده است، به پاس همکاری صمیمانه و ایجاد فضایی دلنشین  که از مدیریت خوب جناب آقای مهندس زالی و مدیریت بسیار قوی روابط عمومی ، جناب آقای مهندس جان بابایی نشأت می­گرفت ، تقدیر و تشکر به عمل آمد.

همین طور از حضور و همیاری  صمیمانه مدیر مسئول و سردبیر مجله طراحی و تولید ، به عنوان حامی رسانه­ای و شرکت کننده افتخاری این همایش جناب آقای  محمود خوش گفتار نیز ،  تشکر و قدرانی به عمل آمد.

 در انتهای سمینار نیز  به اعضای هیات علمی  کَد افزار ، علاوه بر بسته­ هایی که به شرکت کنندگان اهدا می­شد ، بسته  اختصاصی شامل کارت ویزیت توزیع و درنهایت با گرفتن عکس یادگاری ، این روز خوب که به گفته شرکت کنندگان این همایش ، به عنوان نقطه­ ی عطفی در کار و فعالیت ایشان بود ، ثبت گردید.

 

راه های ارتباطی شرکت  مهندسی کیان کَد افزار :

تلفن : ‌   ۴۴۹۹۸۳۴۴ و ۴۴۹۹۸۱۹۹-۰۲۱

فکس :  ۴۴۹۹۸۳۴۵-۰۲۱

موبایل :  ۰۹۱۲۲۸۵۰۸۲۷ ﴿جناب آقای مهندس محمدرضا علی­پورحقیقی

تلگرام :   (  ۰۹۱۲۰۷۱۳۱۱۸) @CADafzarir

کانال تلگرام کَد افزار :  @CADafzar

ایمیل:  CADafzar@gmail.com

اینستاگرام :   @CADafzar

فیس بوک :  facebook.com/CADafzar.ir

وب سایت:  www.CADafzar.ir

آدرس :  تهران - اتوبان تهران کرج - شهرک دانشگاه صنعتی شریف - بلوار اردستانی - شهرک نگین غرب - بلوار تلاش - بلوک B12 - طبقه 3 - واحد 31

 

راه های ارتباطی موسسه آموزشی متخصصان آینده :

 موبایل :     ۰۹۱۲۲۷۵۶۵۸۷ ( مهندس حامد ابوالحبیب)

کانال تلگرام  : @e_skill

 


نوشته شده توسط: مدیر سایت
تاریخ: 1395-11-12
Google Analytics Alternative