درباره ما

شرکت مهندسی کیان کدافزار با برند کدافزار|CADafzar فعالیت رسمی خود را در سال 1395 با شماره ثبت 491210، در زمینه آموزش تخصصی نرم افزارهای حوزه CAD/CAM/CAE و ارائه خدمات طراحی مهندسی با مدیریت محمدرضا علی پور حقیقی آغاز کرد.

 

آموزش تخصصی نرم افزار مهندسی کدافزارخدمات طراحی مهندسی کدافزار

 

ایده اولیه کدافزار سال ها پیش در ذهن جناب مهندس علی پور شکل گرفته بود و طی سال ها به مرور پخته تر شد. تجربه آموزشی و تدریس ایشان در دانشگاه های امیر کبیر، شریف، آموزشگاه ها و شرکت ها از یک طرف و تجارب حرفه ای ایشان در شرکت هایی نظیر مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو سایپا، شرکت تحقیق، طراحی و تولید موتور ایران خودرو (ایپکو)، شرکت بهمن موتور، شرکت زامیاد، سایپا، صنایع موشکی و غیره از طرف دیگر، موجب شد تا ایشان بیش از پیش به نقاط قوت و ضعف صنعت و دانشگاه، مخصوصا در حوزه تخصصی خود پی ببرند.

در دانشگاه ها و آموزشگاه ها، نقاط ضعفی مانند عدم تناسب آموزش های دانشگاهی با بازار کار، گران بودن آموزش های کم کیفیت و غیر کاربردی بودن آن ها، نبود مرجعی برای پرسش و پاسخ دانشجویان و کارآموزان از جمله مهمترین مشکلات بوده و هست. دانشجویان پس از فارغ التحصیلی با انبوهی از مسائل تئوری، نمیتوانند جذب بازار کار شوند. از طرفی در صنعت هم دیده میشود که گاها کارها اصولی و حرفه ای انجام نمی شود، هزینه و زمان زیادی برای دوباره کاری به دلیل اشتباهات و عدم تخصص کافی صرف می شود و این روند نتیجه ای جز بازی باخت باخت ندارد.

بنابراین ایده اولیه کدافزار شکل گرفت. اینکه میتوان با دور هم جمع کردن متخصصین و دانشجویان و علاقمندان به این حوزه، با ایجاد بورسی از آموزش های تخصصی، ضعف ها را پوشاند و نقاط قوت را بهبود بخشید. با ایجاد پیوندی بین دانشگاه و صنعت، دانشجویان می توانند مهارت کسب کنند، متخصصین میتوانند خود را ارتقا داده و به دانشجویان آموزش دهند. همگی این عزیزان می توانند از آموزش ها و خدمات فنی مهندسی خود کسب درآمد کنند. سطح کیفی دانشگاه ها و شرکت ها بالا تر رود. صنعت حتی در این زمان که با مشکلاتی مواجه است، میتواند روند بهتری بیاید و همه و همه نتیجه اش یک بازی برد برد است.

از طرفی این آموزش ها باید به هر نحوی که فعالان در این حوزه به آن نیاز داشتند مهیا و در دسترس ایشان باشد. به عنوان مثال آموزش های آنلاین، کلاس های از راه دور، کتاب و DVD برای کسانی که فرصت حضور در کلاس را ندارند و یا آموزش های حضوری به صورت خصوصی و عمومی ویژه شرکت ها و افراد و ...

کیفیت آموزش ها نیز مبحث بسیار پر اهمیتی بوده و هست. جناب مهندس علی پور، کتاب "کاملترین مرجع نرم افزار طراحی و مهندسی CATIA R19 " خود را در بهار 1389 به چاپ رسانیدند که با فروش بی سابقه ای مواجه شد، به چاپ های مجدد رسید و تبدیل به اولین مرجع آموزش کتیا در ایران شد. از طرف دیگر، ایشان در آن زمان از کلاس های خود فیلم تهیه میکردند و در وبلاگ خود می گذاشتند . درخواست ها سوال ها بیشتر میشد وبه مرور به دلیل کیفیت بالای این آموزش ها ، بسته های جامع اموزش کتیا ایجاد و به صورت رایگان یا فروشی به دست علاقمندان میرسید. تا جایی که هم اکنون نیز در سایت کدافزار ، تقاضا برای این بسته های آموزشی بسیار بالاست.

اما ایشان در این راه تنها نبودند .دوست و همکار گرامی ایشان جناب مهندس فریدون مرادی که ایشان نیز در شرکت های بزرگی نظیر سایپا و ... فعالیت حرفه ای داشته و دارند ، همراه ایشان بودند.

به مرور، نام شرکت و برند تعیین شد. به این شکل که با تمرکز بر روی نرم افزار های CAD، اسم "کدافزار" (CADafzar) انتخاب شد.

اما در این راه، فرآیند ثبت نام تجاری شرکت، با مشکلاتی مواجه گشت. زیرا CAD نامی انگلیسی است و مورد تایید نبود. اما در نهایت با تاکید بر واژه "کّد" ومعنی فارسی این کلمه (به معنی خانه) مانند کدخدا و کدبانو ، وبا پشتکار جناب مهندس علی پور، بالاخره این اسم تایید شد. حالا کدافزار هم نرم افزارهای CAD است و هم خانه نرم افزارها !

به مرور با توجه به نیاز های فعالان این حوزه، سایت کدافزار به عنوان پلتفرم این ایده ساخته و پرداخته شد. سناریوی آن در 90 صفحه با توجه به خواسته ها و نیازسنجی مدیریت، توسط متخصصین فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیک و برنامه نویسان نوشته شد .

سایت به صورت کاملا اختصاصی نوشته شد. اما فرآیند طراحی سایت (همانطور که شاید بدانید) مانند هر پروژه انتزاعی دیگری با مشکلاتی مواجه شد و بسیار طول کشید.(حدود 2 سال از سال 1394 تا 1396). اما به صورت موازی(در سال 1395 و بعد آن )، مدیریت اقدام به اخذ مجوز های مختلف مانند مجوز نشر دیجیتال بر خط ،مجوز نشر دیجیتال بر حامل از "مرکز توسعه فناوری و اطلاعات رسانه های دیجیتال " وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی (مشاهده مجوز ها ) ، گواهی ای نماد ، گواهی پرداخت امن SSL (HTTPS) (اطلاعات بیشتر)، برگزاری سمینارها وکلاس ها بصورت عمومی و خصوصی و همچنین جذب مدرس و ایجاد محتوای تخصصی  با کیفیت کرد . (مشاهده سمینار ها،کارگاه ها وکلاس های برگزار شده ) .البته روند جذب مدرس با توجه به سیاست های اخذ شده در حال حاضر با شدت بیشتری در حال انجام است (مشاهده شرایط همکاری و مزایا ) . دعوت و حضور در نمایشگاه ها و اخذ تقدیر نامه های مختلف از جمله اقدامات دیگر بود که همچنان در حال انجام است. نمونه هایی را در زیر میبینید.

تقدیر نامه برگزاری سمینار روش اصولی مهندسی معکوس در دانشکده فنی دختران تهران (ولیعصر) - آذر 97تقدیر نامه برای برگزاری سمینار روش اصولی مهندسی معکوس در دانشگاه امیرکبیر (پلی تکنیک) - دی ماه 96تقدیر نامه از چهارمین کنفرانس بین المللی و پانزدهمین همایش ملی مهندسی ساخت و تولید

 

 

همینطور کدافزار علاوه بر ناشر دیجیتال ، مجوز نشر کتاب را هم اخذ کرد تا در این عرصه فرهنگی نیز بتواند بصورت رسمی فعالیت نماید..

در نهایت هم اکنون کدافزار با تمام قابلیت های منحصر به فردش، مانند برگزاری کلاس از راه دور، دوره حضوری ، بسته های جامع DVD ، سامانه جذب مدرس و فروش آموزش ها ، ارجاع و برون سپاری پروژه های فنی و مهندسی، جوایز و تخفیف های مختلف ، با محتوای با کیفیت به عنوان مرجع و بورس نرم افزارهای CAD/CAM/CAE  مانند کتیا ، سالیدورکس ،اتوکد، آباکوس (ده ها نرم افزار -مشاهده )شناخته می شود. به عنوان مثال در سال 1397  سومین مسابقه کشوری تحلیل و طراحی مهندسی در 7 لیگ (مشاهده تصاویر و  اطلاعات مسابقه )با همکاری دانشگاه صنعتی امیر کبیر برگزار شد که کدافزار در این راه طراح سوال ، داور و اسپانسر بود .

همچنین کدافزار توانست در سال 1397 ، به مقام "برگزیده نخستین جشنواره ملی نوآوری ها و اختراعات صنعت و دانشگاه (صد) " دست یابد.

کدافزار -برگزیده نخستین جشنواره ملی نوآوری ها و اختراعات صنعت و دانشگاه (صد)

 

امید است که با همکاری و تلاش همه ی شما عزیزان فعال در حوزه CAD/CAM/CAE بتوانیم در راه ارتقای مهارت های شغلی و تحصیلی خود و دیگران موفق باشیم.

کدافزار همچنین از تمامی مدرسین (مشاهده مدرسین کدافزار)، متخصصین، دانشجویان و علاقمندان، و هر که در این راه همراه بوده، هست و خواهد بود تشکر ویژه می نماید .

 

مشاهده  کاتالوگ دوره های آموزشی کدافزار

 

کلام  آخر  :

شرکت مهندسی کیان کدافزار  با برخورداری از نیروی های باتجربه، متخصص و کارآزموده خود، در رشته های مختلف صنایع (CAD-CAM-CAE)، خدمات فنی مهندسی ﴿از ایده تا طراحی و تولید﴾ را با بهترین کیفیت ، به مشتریان خود ، ارائه می نماید. 

 

(برای مشاهده خدمات فنی مهندسی  کلیک کنید.)

حدمات فنی مهندسی کدافزار

 

و بر این باوریم که   

  " دانش، قدرت نیست! تبادل اطلاعات قدرت است."

 

در همین راستا، با مشاوره  و آموزش های تخصصی که برگرفته از تجربیات مدرسین است، در خدمت صنایع مختلف و علاقه مندان و دانش پژوهان هستیم.

 

(برای مشاهده تنوع آموزش ها، امتیازات خاص کدافزار و مجوز ها  کلیک کنید )

خدمات مشاوره و آموزشی کدافزار


نوشته شده توسط: مدیر سایت
تاریخ: 1396-06-15
Google Analytics Alternative